O vánocích kalorie neexistují?

,,Od nového roku začnu hubnout, teď budou Vánoce...“ pohodlné odůvodnění, které každý z nás aspoň jednou použil. Celý rok se snažíte být nejlepší verzí sebe sama, ale na Vánoce jako byste ztratili všechny své dosavadní návyky?

 

original (2)

Nevažte se

Řekněme si to narovinu, je nesmyslné budovat svoji životní formu na Vánoce, když jste obklopeni vánočním cukrovím a dalšími lákadly své rodiny. Proto v období svátků nedoporučujeme se vážit. Během konzumování svátečních pochutin se s největší pravděpodobností stane, že vaše tělo začne nesprávnou skladbou stravy zadržovat tekutiny, které sice nejsou tukovou hmotou, ale i tak vaši váhu zvýší. Po návratu do běžného režimu tekutina zase z těla odejde a už vás nebude stresovat.

 

Pohyb je základ

V posilovnách a fitness centrech bude zavřeno, to však neznamená, že budete sedět doma u televizních pohádek. Vyrazte na procházku nebo běžte bruslit s partnerem či rodinou. Bude to další společně strávený čas, a ještě při něm spálíte přebytečné kalorie.


Nezapomínejte na zeleninu

I když je lákavější dát si nějaký ten perníček, sáhněte dříve po zelenině. Obsahuje hodně vody, vlákniny a málo energie. Takže vás zasytí a na cukroví či jiné sladkosti si ani nevzpomenete.

pexels-photo-906054

Sacharidy, tuky, a co bílkoviny?!

Pravděpodobně budete mít ze svátečních pochutin dostatek sacharidů a tuků, ale bílkovin nedostatek. Proto nezapomínejte na jejich doplnění. Ideální je doplnění bílkovin proteinovým přípravkem, kterým již dále nebudete navyšovat vysoké množství sacharidů ve vaší stravě.


CHCI SI OBJEDNAT PROTEIN OBSTINATED


Nestresujte se

V horečném tempu vánoční doby míváme sklon zapomínat na to hlavní, co je podstatou tohoto svátku, a to je klid, pohoda a čas strávený se svými blízkými. Nestresujte se zbytečně jídlem, stačí používat selský rozum.