Co nedělat v posilovně?

Desítky neznámých strojů. Neznalost základních pravidel i obavy z výsměchu. To jsou nejčastější důvody, kvůli kterým řada lidí ukončí cvičení hned na začátku. Nebuďte jedním z nich. Přečtěte si tipy pro začátečníky, díky kterým zvládněte 1. den v posilovně na výbornou.

 pexels-photo-1954524

Výbava je základ

Začneme zlehka. Zkontrolujte si před návštěvou fitka, jestli máte ručníky, sprchový gel a pohodlný oděv včetně obuvi. Bez toho se neobejdete. V každé posilovně se dodržuje nejen dress code, ale i hygiena. A být za zapáchajícího podivína v divném hábitu rozhodně nechcete. 

 

Buďte ohleduplní

Bez dodržování základů slušného chování to nepůjde. Představte si to jako jízdu v hromadné dopravě. Také vás už mnohokrát vytočila hlučná paní s mobilem v ruce? Nebo na vás zíral podivín s otevřenou pusou? To jsou zkrátka situace, při kterých se člověk necítí dobře. 

 

Chovejte se proto tak, abyste dopřáli ostatním dostatek prostoru i klidu. Nezapomínejte ani na hygienické návyky. Bez ručníku na cvičení rovnou zapomeňte. Nikdo si nechce sednout na stroj ulepený od cizího potu. 

 sport-fitness-workout-resolution

Dejte si načas a šetřete své peníze  

Nedělejte ukvapená rozhodnutí hned 1. den. Pořízení permanentky či MultiSport karty si pořádně spočítejte. Měsíční náklady se pohybují přibližně mezi 500–1 000 Kč. A aby se vám navíc investice vyplatila, musíte chodit do fitka pravidelně. 

 

Dejte si raději načas a prozkoumejte důkladně terén. Třeba zjistíte, že vám nevyhovuje. Nebo objevíte lepší posilovnu hned za rohem svého domu.

 

Chcete ušetřit peníze? Cvičte z pohodlí svého domova. Více v článku 5 nejlepších aplikací pro cvičení.


 

Nechte si poradit

I když vypadá cvičení na strojích jednoduše, v drtivé většině případů se nováčci dopouštějí začátečnických chyb. Nestyďte se a požádejte okolí o radu. Výhodou posilovny jsou hlavně ochotní lidé, kteří vám rádi předají své znalosti.

 

Před 1. návštěvou posilovny si přečtěte i článek 5 fíglů, jak získat vysněnou postavu. Najdete v něm další tipy na správné stravování a cvičební plán.


man-doing-push-ups-3076510

Rady na závěr

  • Protáhněte se před každým cvikem i po jeho dokončení. Vyhnete se tím nepříjemným bolestem.
  • Odpočívejte. Bez kvalitního spánku svaly nerostou.
  • Doplňte cukry a bílkoviny. Ty tělu schází po každé návštěvě fitka.
  • Vytrvejte.